آشنایی با بازی های Orna و Pikmin Bloom، دو بازی موبایلی AR
آشنایی با بازی های Orna و Pikmin Bloom، دو بازی موبایلی AR

آشنایی با بازی های Orna و Pikmin Bloom، دو بازی موبایلی AR، با وجود این که دلایل زیادی برای سپری کردن زمان در فضای آزاد وجود دارد، بهره‌برداری از بازی‌های موبایل AR یکی از گزینه‌های جذاب تلقی می‌شود. بازی‌ موبایل AR از عبارت Augmented Reality برگرفته شده و به این معناست که بازی‌های موبایل می‌توانند با دنیای واقعی به اصطلاح ادغام یا ترکیب شوند. سازنده‌ها و شرکت‌های مختلف این نوع بازی‌های موبایلی را با هدف تحرک بیشتر کاربران توسعه می‌دهند. در ادامه قصد داریم چند بازی موبایل AR فوق العاده جذاب و مشهور را توضیح دهیم. 

ماجراجویی واقعیت مجازی با استفاده از فناوری AR

شما هم به احتمال زیاد مثل سایر کاربرها از طریق بازی Pokemon GO با بازی‌های موبایل AR آشنا شده‌اید. با این حال، طیف گسترده‌ای از بازی‌های AR با ترکیب دو دنیای واقعی و مجازی موفق شده‌اند تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی معرکه‌ای را برای کاربرها به دنبال داشته باشند.

جدا از مقوله‌ی جالب بودن این نوع بازی‌ها، این دسته از برنامه‌ها برای جنب‌وجوش و تکاپو در فضای باز هم به شدت سودمند تلقی می‌شوند. حداقل برای افراد و کاربرانی که از انگیزه‌ی نه چندان جالبی برای تحرک برخوردار نیستند، این دسته از بازی‌های ویدیویی گزینه‌ی بسیار مناسب و جذابی به نظر می‌رسد.

بازی Orna

اگر به دنبال یک بازی موبایل AR هستید که از جنبه‌ی تم و مضمون شبیه به هیچ بازی دیگری نباشد، پس حتما باید بازی Orna را امتحان کنید. با این که ساختار بازی Orna تا حدودی شبیه به سایر بازی‌های AR است، چیزی که موجب شده این بازی خاص به نظر برسد، سبک قدیمی و نقش‌ آفرینی کلاسیک آن است.

بازی بالغ بر ۵۰ کلاس مختلف کاراکتر را برای انتخاب سبک تجربه‌ی بازی به بازیکن ارائه می‌دهد. بنابراین یک بازیکن می‌تواند در سه کلاس جادوگر، عیار و دروید بازی را شروع کند. شما باید سلاح،‌ جادوها و صد البته وضعیت دفاعی خود را به مرور ارتقا داده تا بتوانید سایر بازیکن‌ها را در دنیای واقعی اطراف خود شکست داده و سطح تجربه و آیتم‌های جدید را از آنها دریافت کنید. شما همچنین می‌توانید در رویدادها و ماموریت‌های مختلف جادوگری هم که تنوع بسیار بالایی دارند شرکت کنید.

بازی Pikmin Bloom

بازی Pikmin Bloom نه تنها یک بازی موبایل AR بسیار بامزه است، بلکه می‌توان برای ریلکس کردن هم از آن بهره‌برداری کرد. بازی به وسیله‌ی ردیابی GPS یا قدم شمار گوشی‌تان کار می‌کند. هدف اصلی بازی در جمع‌آوری بذر، کاشت گل‌های مختلف و سایر این مسائل خلاصه می‌شود.

هر موجود پیکمین در دنیای بازی، ترکیبی از یک حیوان و یک گیاه است. به همین دلیل، این بازی به شدت بامزه محسوب می‌شود. دریافت هر یک از پیکمین‌ها به شدت جذاب است. ترفند بازی در این است که شما را مجاب می‌کند سریع حرکت کرده تا بذرهایتان هم رشد کنند. بنابراین هر اندازه شما در فضای باز بیشتر حرکت کنید، شما می‌توانید پیکمین‌های بیشتری را کنار خود داشته باشید.