استفاده از عکاسی پی در پی و اپلیکیشن های ویرایش عکس، دو ترفند کاربردی جهت عکاسی با تلفن همراه
استفاده از عکاسی پی در پی و اپلیکیشن های ویرایش عکس، دو ترفند کاربردی جهت عکاسی با تلفن همراه

استفاده از عکاسی پی در پی و اپلیکیشن های ویرایش عکس، دو ترفند کاربردی جهت عکاسی با تلفن همراه، ما در این مطلب قصد داریم به شما سه ترفند را آموزش دهیم که با آنها می توانید با تلفن همراه خود همانند یک عکاس حرفه ای، تصویربرداری کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

از عکاسی پی‌در‌پی استفاده کنید

استفاده از عکاسی پی‌درپی یا Burst Mode شاید به نظر روشی تنبل برای عکاسی موبایل باشد ولی احتمالا مؤثرترین روش برای ثبت بهترین لحظه‌ی ممکن است. فرقی نمی‌کند سوژه‌ی شما چه چیزی باشد، عکاسی پی‌درپی روشی عالی است برای این‌که بدون نگرانی تعداد زیادی عکس ثبت کنید. اگر گوشی اندرویدی شما به این قابلیت مجهز باشد معمولا کافی است دکمه‌ی شاتر را چند لحظه نگه‌دارید تا دوربین شروع به گرفتن عکس‌های پشت سر هم با سرعت بسیار بالا بکند. پس از عکاسی می‌توانید عکس‌ها را بازبینی کرده و بی‌نقص‌ترین آن‌ها را بیابید.

شاید بخش زیادی از عکس‌های ثبت‌شده اصلا خوب نباشند ولی معمولا یک یا دو عکس عالی هم در بین آن‌ها پیدا می‌شود. با صرف اندکی وقت می‌توانید تمام عکس‌های برست را بررسی کرده و بهترین‌های آن‌ها را جدا کنید. فراموش نکنید عکس‌های نامناسب را پاک کنید تا بی‌دلیل فضای گوشی شما را اشغال نکنند.

اپلیکیشن ویرایش عکس محبوب خود را بیابید

پس از تمام شدن مرحله‌ی ثبت عکس هنگام عکاسی موبایل قطعا به یک اپلیکیشن ویرایش عکس خوب نیاز خواهید داشت تا فعالیت خود را یک پله‌ی دیگر ارتقا دهید. اپلیکیشن‌های ویرایش عکس بسیار زیادی نظیر Snapseed یا VSCO وجود دارند که هر کدام به شیوه‌های خاص خود اجازه می‌دهند عکس‌های خود را با افزودن فیلترها، تنظیم کردن روشنایی و کنتراست یا حتی اضافه کردن متن و استیکر بهبود دهید.

البته فراموش نکنید که با ویرایش زیاد نمی‌توان یک عکس بد را به یک عکس خوب تبدیل کرد. بااین‌حال اگر از عکس‌های خود راضی نبودید شاید اپلیکیشن‌های ویرایش عکس بتوانند به شما کمک کنند. حتی گاهی می‌توان یک عکس را با اندکی ویرایش و تنظیم جنبه‌های مختلف نجات داد.

عکاسان خوب را روی شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

گاهی اوقات گرفتن عکس‌های خوب با استفاده از یک گوشی اندرویدی از اپلیکیشن دوربین آغاز نمی‌شود؛ ممکن است بازدیدی کوتاه از عکس‌های عکاسان موبایلی که در حال حاضر با استفاده از گوشی‌های اندرویدی به خلق عکس‌هایی زیبا می‌پردازند به شما ایده و انگیزه‌ای مضاعف ببخشد. دنبال کردن تعدادی از عکاسان خوب روی شبکه‌های اجتماعی روشی عالی است برای این‌که ایده‌های جدید بگیرید، از فعالیت هنری دیگران مطلع باشید و برای عکاسی بیشتر انگیزه پیدا کنید. حتی برخی از افراد ممکن است به کامنت‌های شما پاسخ دهند. بدین ترتیب می‌توانید از آن‌ها در مورد شیوه‌ای که برای عکاسی از سوژه‌های خود به کار می‌برند یا نحوه‌ی ویرایش عکس‌هایشان سوال بپرسید.