برای اینکه خرید اینترنتی لباس مردانه موفقی داشته باشیم به چه نکاتی باید توجه کنیم (بخش اول)
برای اینکه خرید اینترنتی لباس مردانه موفقی داشته باشیم به چه نکاتی باید توجه کنیم (بخش اول)

برای اینکه خرید اینترنتی لباس مردانه موفقی داشته باشیم به چه نکاتی باید توجه کنیم (بخش اول)، خرید اینترنتی لباس مردانه می‌تواند یک راه مناسب برای صرفه‌جویی در وقت و پول آقایان باشد، فقط یک «اگر» کوچک دارد؛ اگر قواعد آن را بلد باشید! خرید اینترنتی هم مثل هر چیز دیگری نیاز به یک راهنما دارد تا از این قواعد بگوید تا به پشیمانی منجر نشود. برای همین هم مطلبی که پیش رو دارید به کمک شما آمده تا بدانید چطور باید بهترین خرید اینترنتی را انجام دهید.

قبل از خرید لباس مردانه سری به خیاطی بزنید

این را از ما بشنوید که معمولا وقتی کسی خودش را سایز می‌کند احتمال خطا وجود خواهد داشت. برای همین بهترین کار مراجعه کردن به کس دیگری مانند خیاط است که اندازه‌گیری شغل اوست. مراجعه به یک خیاط ماهر برای به دست آوردن اندازه‌های دقیق شما قبل از خرید لباس مردانه، شاید نهایتا چند دقیقه از وقت‌تان را بگیرد اما خیال‌تان را راحت می‌کند که اشتباهی در کار نخواهد بود. ضمن اینکه دیگر لازم نیست خودتان خم و راست شوید و سانتی مترها را چک کنید، همه‌ی این کارها را یک نفر دیگر برای‌تان انجام می‌دهد آن هم دقیق و بدون اشتباه. با وجود همه‌ی این‌ها اگر فکر می‌کنید فرصت مراجعه به خیاطی را ندارید در ادامه راه‌هایی را معرفی می‌کنیم که برای اندازه‌گیری به کمک‌تان می‌آیند.

در خرید لباس مردانه به چه سایزهایی نیاز دارید

اگر می‌خواهید شلوار بخرید دانستن اندازه‌ی دور کمر و قد آن برای‌تان ضروری خواهد بود. ضمن این که بهتر است اندازه‌ی دور ران را هم داشته باشید. یادتان باشد معیار همیشه عریض‌ترین بخش است، یعنی اگر قرار است دور رانتان را اندازه بگیرید باید متر را دور عریض‌ترین بخش ران بگذارید.

اندازه‌ی دور کمر برای خرید شلوار جین مردانه

برای به دست آوردن اندازه‌ی دور کمر، بدون اینکه پیراهن به تن داشته باشید یا با وجود یک پیراهن نازک اندازه گیری را شروع کنید. حدود ۱۰ سانتی متر زیر نافتان را با یک خودکار علامت بزنید. متر را از روی این نقطه حرکت دهید و دور کمرتان بپیچانید. بهتر است در حین اندازه‌گیری یکی از انگشتان‌تان بین شکم و متر حائل باشد. زمانی که متر دوباره به نقطه اول برگردد، عددی را نشان می دهد که سایز دور کمر شماست.

به دست آوردن سایز دور کمر به روشی دیگر

بعضی‌ وقت‌ها هم لازم نیست حتما خودتان اندازه بگیرید. می‌توانید یکی از لباس‌هایی را که خوب توی تنتان می‌نشیند، روی زمین پهن کنید و شروع به اندازه گیری کنید. این روش به خصوص در مورد شلوارها خوب کار می‌کند. وقتی شلوارتان را روی یک سطح صاف پهن کردید از گوشه‌ی سمت چپ کمر شلوار تا سمت راست را اندازه بزنید و در دو ضرب کنید. این عدد دور کمر شما را نشان خواهد داد. فقط مراقب باشید که موقع پهن کردن شلوار هیچ بخشی از آن تا نشده باشد.

خرید اینترنتی شلوار جین مردانه کمی تفاوت دارد

در مورد خرید شلوار جین مردانه قضیه کمی فرق می‌کند. شلوار جین ممکن است کمی پایین‌تر از دور کمرتان قرار بگیرد اما نهایتا روی استخوان‌های دو طرف لگن فیکس شود. شلواری که از این حد پایین‌تر بیاید یک ظاهر نامناسب به فرد می‌دهد. همچنین دقت کنید بهتر است کمر شلوار از جلو و پشت قد یکسانی داشته باشد، یعنی طوری نباشد که روی شکمتان را بپوشاند اما از پشت، موقع بلند شدن و نشستن کوتاه باشد. برای اطمینان از این مسئله می‌توانید عکس‌هایی را که از پشت شلوار گرفته شده و روی فروشگاه اینترنتی قرار داده شده است، ببینید.