بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

امروزه یکی از بزرگترین مشکلات گریبان گیر خانواده ها ، بیماری اعتیاد می باشد. متاسفانه، تعداد زیادی از هموطنان ما درگیر این موضوع هستند. از آنجایی که ما  اعتیاد را بیماری میدانیم  به درمان آن هم نیز اعتقاد داریم. روشهای مختلفی برای درمان اعتیاد ارائه شده است که هر شخص با توجه به روحیات و شدت بیماری اعتیاد میتواند آنها را به عنوان درمان و ترک اعتیاد دنبال کند.

 کمپ ترک اعتیاد در تهران

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

یکی از کامل ترین شیوه های ترک اعتیاد، گذراندن طول درمان کمپ ترک اعتیاد است. از مهمترین مزایای ترک اعتیاد در کمپ ، بودن در یک محیط امن و بدون دسترسی به هیچ ماده ممنوعه ای می باشد. وجود محیط آرام و بدون درگیری و استرس مانند مراکز ترک اعتیاد،  کمپ ترک اعنیاد در تهران در مدت ترک بسیار مهم است. اکثر بیمارها در محیط خارج  با آن درگیر هستند. با فراهم کردن محیط بدون درگیری روحی و عاطفی، سم زدایی ، فراهم کردن امکانات رفاهی و تفریحی مجاز ، محیط مناسب ترک اعتیاد را در داخل تهران و محله های خوش آب و هوای تهران پنجاه درصد مشکل حل می شود. درنظر گرفتن هزینه های مورد تایید سازمان بهزیستی جهت هزینه کمپ ترک اعتیاد ها باید هزینه های ارزان اما با کیفیت قرار دهند.

لازمه در ارتباط با بیمار معتاد خود محتاطانه رفتار کنید، چرا که اعتیاد تنها بیماری جسم نیست. اطرافیان نقش مهمی در روند اعتیاد بازی می‌کنند. بنابراین با بالا بردن اطلاعات خود درباره اعتیاد بهتر می توانید به عزیزتان و حتی خودتان کمک کنید. ترک اعتیاد به روش های مختلفی انجام می‌شود که با توجه به ویژگی بیماران روش مناسب انتخاب می‌شود، پس در بردن بیمار به کمپ عجله نکنید. علائم اعتیاد و رفتار هر بیمار با توجه به ویژگی های شخصیتی و نوع ماده مخدر متفاوت است. در جدول زیر با کلیک بر هر کدام از مواد می توانید آشنایی بیشتری در ارتباط با اعتیاد مربوطه داشته باشید.

بسیار مهم است که با  کمپ ترک اعتیاد در تهران و استاندارد های آن آشنا باشید و هر مرکزی را برای درمان انتخاب نکنید. چرا که سم زدایی تنها اولین قدم در ترک اعتیاد است، اما برای آن کافی نیست. در واقع آنچه موجب پرهیز پایدار می‌شود توانمند شدن فرد از نظر روان شناختی است.

در  کمپ ترک اعتیاد در تهران بیماران دوره سم‌زدایی خود را می‌گذرانند تا بدن‌شان از هرگونه مواد پاک شود. کمپ های ترک اعتیاد استاندارد از نیروهای متخصصی نظیر پزشک، روانشناس، پرستار و مددکار اجتماعی کمک می‌گیرند تا در طول این دوران خدمات مورد نیاز را ارائه دهند. با این حال در بسیاری از این مراکز استاندارهای لازم رعایت نمی‌شود و افراد برای ترک مجبور به استفاده از شیوه های غیر معمول می شوند.

آیا برای ترک شیره حتما باید به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کنند؟

امروزه برای ترک مواد افیونی نظیر تریاک و شیره درمان های سرپایی مختلفی ابداع شده است. برای مثال بسیاری از درمانگران برای کسانی که نمی خواهند مدت طولانی از کار و زندگی دور بمانند ترک اعتیاد به کمک داروهای نگهدارنده و استفاده از مشاوره روانشناسی را پیشنهاد می دهند. در ابن روش ها بدون اینکه نیاز به بستری و اقامت در یک مرکز داشته باشید می توانید روند درمانی خود را آغاز کنید.