اخلاق سگ هاسکی

هاسکی ها از نظر خصوصیات رفتاری فرق های زیادی با سایر نژادها دارند. این سگ ها بین 12 الی 15 سال عمر کرده و اگر در این مدت درست تربیت نشوند نه تنها حس خوبی به شما منتقل نکرده بلکه فرشته عذاب می شوند.

اخلاق سگ هاسکی

اخلاق سگ هاسکی

آگاه سگ های هاسکی همانقدر که با غریبه ها رفتار خوبی دارند، اما به شدت هوشیار هستند. آنها زمانی که احساس خطر کنند رفتاری تهاجمی از خود نشان داده و ممکن است به افراد حمله کنند. این مسئله به ندرت پیش می آید، چراکه هاسکی ها اکثرا تربیت شده هستند و از این بابت خیال مالکین آنها راحت می باشد.

مهربان و وفادار این خصلت هاسکی ها موجب شده است تا افراد زیادی برای خرید آنها اقدام کنند. هاسکی ها اگر به خوبی تغذیه و نگهداری شوند رفتاری مناسب با صاحبان خود داشته و این امر در مطیع بودشنان تاثیرگذار است. از آن جایی که سگ هاسکی از قوانین خود تبعیت کرده و علاقه ای به حرف شنوی ندارد، مطیع کردن آنها کار کاملا سختی است. وفاداری آنها نیز مانند سایر سگ ها امری غریزی بوده و نسبت به صاحبان خود مهربان هستند. البته، نباید رفتاری خشن با آنها داشت، زیرا قلب مهربان آنها ممکن است به درد آید. هاسکی ها سگ های احساسی و کاملا باهوشی هستند و رفتارهای بد را درک می کنند.

آرام و در عین حال پر انرژی هاسکی ها به موقع آرام بوده و در مواقع لازم نیز از شور و اشتیاق بالایی برای بازیگوشی برخوردار هستند. این تناقض زیبا موجب شده است تا هاسکی ها به عنوان سگ های دوست داشتنی در صدر جدول محبوب ترین سگ ها قرار بگیرند. البته، اگر آنها را از همان زمان تولد تربیت کنید، می توانید میزان آرامی و انرژی آنها را به سلیقه خود تقویت کنید. اگر اهل بازیگوشی با سگ های خود هستید، بهتر است آنها را مدام به پارک و گشت زنی ببرید. این امر موجب می شود تا با فضای شهر و مردم آشنا شده و نسبت به غریبه ها واکنش منفی نشان ندهند.

علاقمندی های هاسکی

علاقه به جویدن اشیا هاسکی ها علاقه زیادی به جویدن انواع اشیا دارند. این کار هنگام استرس به آنها آرامش می دهد. اما، چنین رفتاری می تواند موجب آسیب به دندان و همچنین وسایل خانه وارد کند. شما می توانید با پاشیدن فلفل و مواد تلخ به اشیای مورد علاقه هاسکی، آنها را از جویدن منصرف کنید. زمانی که چندبار با این امر مواجه شوند، دیگر سمت آن اشیا نرفته و این رفتار خود را کم کم کنار می گذارند. علاقه به لیس زدن های مکرر هاسکی ها در کنار گاز گرفتن اشیا، علاقه خاصی به لیسیدن دارند. این امر می تواند به سلامتی آنها آسیب برساند. لیس زدن های مکرر می تواند رفتار هجومی هاسکی را تقویت کند. برای جلوگیری از این امر بهتر است از اشیای نرم استفاده کرده تا آرواره های آنها تقویت نشود. در غیر این صورت باید سگ خود را مدام به قلاده ببندید تا پاچه کسی را نگیرد.