محلول‌های قوی خانگی برای تمیز کردن آسان لکه فرش ، در این مطلب قصد داریم راه های تمیز کردن لکه فرش با محلول های خانگی را با شما آموزش دهیم. تمیز کننده هایی که دوستدار محیط زیست هستند و توان پاک کنندگی مشابهی با مواد صنعتی دارند .

این روش ها نه تنها باعث صرفه جویی اقتصادی شده بلکه سلامت شما را در مقابل مواد شیمیایی نیز حفظ می کنند .


تمیز کردن فرش با گلیسیرین و بیکربنات سدیم : 


در این مورد به بیان یک اسید قوی می پردازیم که حلال و جاذب است نام این اسید گلیسیرین است که در پاک کردن لکه ها روش موثری خواهد بود. همان طور که می دانید جوش شیرین باعث از بین رفتن بوی بد می شود و اگر به این تمیز کننده روغن اوکالیپتوس یا سرکه اضافه کنید باعث قوی تر شدن این محلول می شوید. گلیسرین و آب نیز می تواند محلول خوبی برای از بین بردن لکه های فرش باشند.


تمیز کردن فرش با بوراکس و سرکه : 


پودر بوراکس، به علت نداشتن فسفات و کلر سازگار با محیط زیست است. این پودر که یکی از پاک کننده های اصلی فرش خانگی محسوب می شود. ماده فوق العاده ای برای کشتن کک و سوسک فرش نیز می باشد. به دلیل ایجاد کم آبی و خاصیت ضد باروری باعث تمیز شدن و از ضد عفونی کردن فرش می شود. در این روش علاوه بر پودر بوراکس به سرکه و مقداری نمک نیز نیاز دارید تا این مواد را در دستگاهبخار شوی ریخته تا فرش را عاری از هر گونه لکه و کثیفی کنید. ترکیب نابود کننده بوی فرش نیز ترکیب بوراکس و جوش شیرین است.


تمیز کردن فرش با سرکه و پر اکسید هیدروژن : 


اگر در خانه از حیوانات خانگی نظیر: سگ نگهداری می کنید و از لکه های ادرار و بوی نامطبوع آن بر روی فرش گلایه دارید. این ترکیب با قابلیت لکه بری بالا برای از بین بردن بوی ادرار نیز بسیار مفید است علاوه بر ترکیب سرکه و پراکسید هیدروژن، ترکیب دیگری نیز وجود دارد که شامل: مایع ظرفشویی و پراکسید هیدروژن است این ترکیب یک پاک کننده خانگی قوی محسوب می شود. در صورتی که محل ادار هنوز رطوبت دارد، نخست به کمک یک دستمال، ادار را جمع کرده و سپس از این محلول برای تمیز کردن فرش استفاده کنید .


تمیز کردن فرش با شکر قهوه‌ای و پوست لیمو : 


این ترکیب پاک کننده نیز دوستدار محیط زیست است و هیچ ماده سمی ندارد. به علت استفاده از پوست لیمو در این ترکیب علاوه بر تمیز کردن فرش ، بوی مطلوب و معطری به فرش می بخشد .