چاپ
دسته: blog
بازدید: 199

چگونه با استفاده از محلول های خانگی دست ساز فرش خود را تمیز کنیم؟ ، استفاده از محلول های تمیز کننده خانگی جایگزین مناسبی برای محلول های شیمایی است و از آن های می توان برای تمیز کردن لکه های مواد خوراکی، رد پا ، گرد و غبار و ... استفاده کرد.

این محصولات خانگی از موادی تشکیل می شوند که در هر خانه ای موجود است و به راحتی می توان آن ها را تهیه کرد.در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از محلول های خانگی دست ساز فرش خود را تمیز کنیم؟


ذرت، جوش شیرین و برگ مو : 


این تمیز کننده به صورت یک محلول مایع نیست بلکه یک پودر پاک کننده قوی خواهیم داشت. جوش شیرین خاصیت از بین بردن قوی در لکه ها را دارد و یک لکه بر قوی محسوب می شود برگ بو نیز همان طور که از نام آن مشخص است فرش ها را بدون بو می کند. علاوه بر این ها می توان از جوش شیرین، نشاسته و پودر تالک نیز استفاده کرد تا یک تمیز کننده با خاصیت بو بری عالی داشته باشیم.


آب لیمو و پراکسید هیدروژن : 


پر اکسید هیدورژن، سفید کننده عالی است که برای از بین بردن باکتری ها، خاک و ذرات چسبیده به فرش استفاده می شود. تمیز کنندگی قوی پراکسید هیدروژن به دلیل وجود اکسیژن و شکستن پیوندهای بین آلودگی هاست. افزودن چندین قطره لیمو به این مایع سبب قوی تر شدن و اثر بخشی بیشتر در از بین بردن ذرات چسبیده به فرش می شود.


آمونیاک و سرکه : 


پاک کننده دیگری که قصد داریم در این مطلب به شما معرفی کنیم. یک پاک کننده ارگانیک و طبیعی به نام آمونیاک است که باعث تغییر رنگ فرش می شود. بنابراین برای جلوگیری از این امر، ابتدا روی بخش کوچکی از فرش امتحان کنید تا منجر تا از مطئن شوید که رنگ فرش از بین نخواهد رفت. اگر در خانه خود حیوان خانگی دارید بوی بد آمونیاک منجر به مشکلاتی در ادرار حیوانات شما می شود. پس لازم است اقدامات ایمنی را در هنگام استفاده از آن رعایت کنید افزودن سرکه به محلول تمیز کننده نیز عالی است و بو بد را نیز از بین می برد.


سرکه سفید، نمک و روغن : 


اگر در خانه حیوان خانگی دارید که لکه های قوی روی فرش شما پدید آورده. سرکه سفید به علت خاصیت اسیدی قوی بهترین راه حل برای این مشکل است. افزون روغن ه این محلول باعث طراوت دهی به فرش می شود چرا که روغن با میکروب و باکتری های موجود در فرش مبارزه می کند. آخرین ماده نمک است که در پاک کردن لکه هایی مثل: آب آلبالو و ... موثر است. تمیز کننده دیگر مخلوط سرکه سفید با صابون مایع و آب گرم است .